DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2012’de de KPSS soruları çalınmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruların çalındığına yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi.

02.06.2015 11:42:28

Yeni Akit'in haberine göre; Soruşturma kapsamında dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in sorgulandığı öğrenildi. Prof. Dr. Ali Demir, 2010 KPSSsoruşturmasında da “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; paralel yapının eğitim ayağını ortaya çıkaracağı ifade edilen ve 89 kişinin tutuklandığı 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması devam ederken yeni gelişme yaşandı. 

Başsavcılığın; 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruların da çalındığına yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi. Soruşturma kapsamında dönemin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in sorgulandığı öğrenildi. Prof. Dr. Ali Demir'in, 2010 KPSS soruşturmasında “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

2012 yılında Ankara'nın Mamak ilçesindeki bir okulda girdiği KPSS'de, üzerinde sorular ve cevaplarıyla yakalanan M.K. adlı aday hakkında hiçbir adli işlem yapılmadığı öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; M.K. adlı aday hakkında  “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verdiği ifade edildi.

M.K.'nın üzerinde yapılan ilk aramada sınav soruları ile yanıtlarının şifreli olarak yazılı olduğu, kopya notlarının bulunduğu kağıtta sınav sorularının “iki kelime”, yanıtların da “bir” kelime olarak şifrelendiği tespit edildi.

2010 KPSS soruşturmasına bakan Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın, kopya olayının şüphelisi olan M.K.'ya yönelik adli işlemlerin yeniden incelenmesi amacıyla harekete geçtiği ve M.K.'nın bağlantılarını araştırıldığı bildirildi.

ÖSYM Eski Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, KPSS soruşturmasını 3.5 sene boyunca ört-bas eden Savcı Şadan Sakınan'ın emriyle 2010 KPSS kitapçıkları imha ettirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

seyfi

Ne yani Türkiye devletinin kaynaklarına mı inanacağız yoksa Almanlara mı? Almanya Türkiyenin düşmanıdır.Türkiyeyi karıştırmak için elinden ne geliyorsa yapar. Fehmi koru nun düştüğü pozisyona bak. Hani fasık ve kafirlerden bir haber gelince araştıracaktık. Fokus dergisinin haberine vahiy gibi yapışmış zaman gazetesi..Yazık Müslümanlar ne hale düşmüş.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş