DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari kırsalında yürütülen operasyonlarda 2 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

4 Yıl Önce
2017-07-07 11:25:05

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "7 Temmuz 2017 günü ilimiz merkez Ceylanlı köyü Doğanlı Mezrası kırsal alanında yapılan operasyon esnasında 3 bölücü terör örgütü mensubu tespit edilmiş, çıkan çatışmada 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. 1 bölücü terör örgütü mensubu ise yaralı olarak kaçmıştır. Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensupları ile birlikte; 1 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 2 adet M-4 piyade tüfeği, 1 adet gece görüş dürbünü, 1 adet gündüz görüş dürbünü, 2 adet el bombası ele geçirilmiştir. Yaralı olarak kaçan bölücü terör örgütü mensubunu bulmak için geniş çaplı operasyon devam etmekte olup; konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş