DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

19 ilde 'Paralel Devlet Yapılanması' operasyonu

Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik Mersin merkezli başlatılan operasyon kapsamında 19 ilde 30'a yakın şüpheli gözaltına alındı.

7 Yıl Önce
2015-06-01 08:27:35

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde sabah erken saatlerde 'Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyon başlatıldı.

Mersin ile Ankara, İstanbul, Çorum, Antalya, Adana, Denizli, Eskişehir, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Muğla, Samsun, Siirt, Urfa, Şırnak, Van ve Kilis'te düzenlenen operasyonlarda aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan kişi sayısı ise 40'ın üzerinde.

Gözaltına alınanlar arasında "yasa dışı dinleme" iddialarına karışan emniyet mensupları da bulunuyor.

Operasyon kapsamında Ankara'da da 3 şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra gözaltına alındıkları illerden, operasyonun merkezi olan Mersin'e gönderilecek.

"Usulsüz dinleme"den gözaltına alınan polisler adliyede

Rize'de AK Parti il yönetim kurulu üyeleri ile MHP ve BBP il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu bazı kişileri usulsüz dinledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 polis memuru adliyeye sevk edildi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma kapsamında, Rize, Balıkesir ve Denizli'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan Ş.K, A.B. ve İ.D, Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, polis memurlarına destek vermek amacıyla bir grup, adliye binası önünde toplandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş