DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

18 bin 363 kişi sınır dışı edildi

Almanya'da ocak-kasım döneminde iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişi sınır dışı edildi.

7 Yıl Önce
2015-12-22 01:27:41

AA'nın haberine göre: Almanya'da ocak-kasım döneminde iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişi sınır dışı edildi. Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, Federal Basın Merkezinde düzenlenen toplantıda, kasım sonuna kadar iltica talepleri reddedilen 18 bin 363 kişinin sınır dışı edildiğini söyledi.

Geçen yıla göre ciddi artış olduğuna dikkati çeken Dimroth, sınır dışı edilenlerin 2014'te 10 bin 884 kişi olduğunu belirtti. Dimroth, iltica talebi reddedilenlerin ülkeden gönderilmesi uygulamasının yasalarda yer aldığını vurgulayarak, sayıdaki artışın son yasal değişikliklerden ve eyaletlerin sınır dışı etme uygulamasını etkin şekilde uygulanmasından kaynaklanmış olabileceğini vurguladı.

Alman basınında yer alan haberlere göre, Bavyera ve Hessen eyaletlerinde bu yıl sınır dışı edilenlerin sayısı 3 kat arttı. Bavyera eyaleti, ocak-kasım aylarında 3 bin 643, Hessen eyaleti de 2 bin 306 kişiyi sınır dışı etti. Geçen yıl sınır dışı edilenler Bavyera'da bin 7, Hessen eyaletinde 829 olarak kayıtlara geçti.

Baden-Württemberg eyaletinde de 2 bin 140 kişinin ülkeden gönderildiği, geçen yıl bu sayının bin 80 olarak gerçekleştiği kaydedildi. Diğer eyaletlerde de iltica talebi reddedilerek sınır dışı edilenlerin sayısının arttığı bildirildi.

Sınır dışı edilenlerin çoğunluğunun Afrika ve Balkan ülkelerinden gelenler olduğu belirtildi. İç savaş nedeniyle Suriye'den sığınmacı olarak iltica talebinde bulunanların ise sınır dışı edilmediği vurgulandı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş