14 bin sağlık personeli İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak? İŞKUR atama nasıl olacak?

İlk Olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca SAğlık Bakanlığı'na 32 bin sağlık personeli alınacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde de ataması yapılacak sağlık çalışanlarının branşları açıklanmıştı. Şimdi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 14 bin kişinin alımının İŞKUR üzerinden yapılacağını açıkladı. Peki 14 bin sağlık personeli İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak? İŞKUR üzerinden sağlıkçı ataması nasıl olacak? İŞKUR sağlık bakanlığı alımı başvuruları ne zaman başlıyor.

26.03.2020 10:07:42

İlk Olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca SAğlık Bakanlığı'na 32 bin sağlık personeli alınacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde de ataması yapılacak sağlık çalışanlarının branşları açıklanmıştı. Şimdi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  14 bin kişinin alımının İŞKUR üzerinden yapılacağını açıkladı. Peki  14 bin sağlık personeli İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak? İŞKUR üzerinden sağlıkçı ataması nasıl olacak? İŞKUR sağlık bakanlığı alımı başvuruları ne zaman başlıyor.

14 bin sağlık personeli İŞKUR başvuruları nasıl yapılacak? 

Kamu işçisi alımında başvurular elektronik ortamda yapılacak. Kamu işçisi alımında başvuruların elektronik ortamda gerçekleşeceğinin altını çizen Bakan Selçuk, “Vatandaşlarımız İŞKUR birimlerine gelmeden başvurularını E-Devlet ya da esube.iskur.gov.tr üzerinden yapabilecek.

Başvurular ALO 170 üzerinden de yapılacak

Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebilecekler.” dedi.

4 bin sağlık personeli İŞKUR başvuruları ne zaman yapılacak?

 

Bakan Selçuk Yeni Koronavirüs riski göz önünde bulundurularak ve halk sağlığını korumak amacıyla İl Müdürlüklerine fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekti.
Başvurular 26-30 Mart arasında yapılacak. Başvuruların 26-30 Mart tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)