DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5339 ₺

EURO

18,1171 ₺

ALTIN

994,40 ₺

BİST

3.174,86 ₺

121 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon ve güvenlik güçlerinin IŞİD'e yönelik operasyonlarında, örgüt militanı 121 kişinin öldürüldüğü açıklandı.

8 Yıl Önce
2015-05-28 03:03:30

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Irak İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Tikrit'in güneyinde IŞİD 'e yönelik düzenlenen operasyonlarda 68 militanın öldürüldüğü, Beyci'de örgüte ait mühimmat depolarının imha edildiği belirtildi.

Bağdat Operasyonları Gücü'nün de başkentin batısında 8 militanı öldürdüğü ve onlara ait 2 aracı imha ettiği kaydedilen açıklamada, IŞİD tarafından düzenlediği saldırının püskürtüldüğü sırada 25 militanın hayatını kaybettiği ifade edildi.

Açıklamada, Ramadi'nin doğusunda bulunan Secariyye, Hasibe ve Ceziretu'l Halidiyye bölgelerindeki IŞİD hedeflerine düzenlenen hava saldırılarında ise 20 militanın öldüğü, 28'inin yaralandığı, bomba yüklü 4 aracın da imha edildiği kaydedildi.

Otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların Haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürüyor. Irak ordusu ve ABD'ye ait hava unsurları da bir süredir IŞİD'in kontrolündeki bazı hedeflere hava saldırıları düzenliyor. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş