SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

11 yıldır bitmeyen mahkemesini sordu diye 12 yıl hapisle yargılanıyor

İstanbul'da 2008 yılında geçirdiği iş kazası sonrası dava açan Hasan Yıldırım, 11 yıldır bitmeyen davayı duruşma hakimine sordu diye hakkında mahkemeyi ve yargılamayı etkilemekten 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

11 yıldır bitmeyen mahkemesini sordu diye 12 yıl hapisle yargılanıyor
4.11.2019 10:52:28
İstanbul'da 2008 yılında geçirdiği iş kazası sonrası dava açan Hasan Yıldırım, 11 yıldır bitmeyen davayı duruşma hakimine sordu diye hakkında mahkemeyi ve yargılamayı etkilemekten 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Osmaniye'de yaşayan Hasan Yıldırım (30) bir şirket ile İstanbul'a çalışmaya gitti. 2008'de İstanbul Tuzla'da bir fabrika inşaatında çalışırken yaklaşık 20 metre yükseklikten düşen Hasan Yıldırım ağır yaralandı. Bir süre tedavi gören genç daha sonra taburcu oldu ancak yüzde 52 engelli kaldı.

11 yıl önce geçirdiği bu kazadan dolayı iş kazası davası açan Hasan Yıldırım'ın mahkeme süreci 11 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hasan Yıldırım yargılamanın görüldüğü Osmaniye'de adliyeye giderek duruşmanın hakimine kendi iddiasına göre, "11 yıldır davam ediyor, babam yatalak annem hasta ihtiyacım var. Bu dava ne zaman bitecek" diye sordu. Ancak hakimin talebiyle hakkında Osmaniye Cumhuriyet Savcılığı "Yargı görevini yapanı etkileme, iş ve çalışma hürriyetinin ihlali, basit tehdit" suçlarından 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

11 yıldır bitmeyen iş mahkemesi davasıyla zaten mağdur olduğu söyleyen Yıldırım kendisine bir mağduriyetin de bu şekilde yaşatıldığını söyledi.

Kollarından engelli olduğu için çalışamadığını belirten Hasan Yıldırım, "Bundan 11 yıl önce İstanbul'da iş kazası geçirdim. Bu iş kazası sonucunda dava açtım. Tedavi sürecinden sonra iş göremez raporu aldım. Bu dava 11 yıldan bu yana hala devam ediyor. Ben sadece davanın bu kadar uzun sürdüğü için sormaya gittim. Sormamam gerekiyormuş demek ki. Davamı hakime sorduğum için hakkımda 12 yıl hapis isteniyor. Ben zaten mağdurum. Birde bu şekilde mağdur edildim. Ben büyüklerimden yardım istiyorum" şeklinde konuştu.

      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 9.11.2019 13:05:56
  Duruşmalarda eğer o koltukta oturan ve Adalet Dağıttığını zaneden bu Hakim şahıslardan bazıları,başkaca geçerli bir nedeni olmaksızın Kibirle/Nefretle,belli kişi veya zümrenin etkisinde kalarak ve hatta ırkçı bir yaklaşım ile bu şekilde hareket ederler ise,bunları tarafsız olarak gözlemleyecek duruşmada gözlemci olması zorunludur!Bu tür Hakimleri HSYK'ya şikayet çok daha hızlı/ulaşılabilir ve etkili olmalıdır.Bunun yanında bağımsız olarak halka açılan tıpkı CİMER gibi HAKİM VE SAVCI DENETLEME VE ŞİKAYET/ÖNERİ BAŞVURU KURULU OLUŞTURULMALIDIR!
  barolar nerede / 8.11.2019 16:33:09
  Barolar birliği başkanı, saçma sapan instgramda avukatların çektiği videoları kovalayacağınıza, böyle adaletsiz olanlara adalet sağlasanız ?
  / 8.11.2019 14:24:56
  Bu şahış gibi yüzlerce insan var. Eskide kadıların firavun misali nefis ve yükseklik kompleksleri vardı. Şimdi de hakimlerin.. Ha bide derler adalet mülkün temelidir.... Lafa bak. Mülk nedir kimindir. Vatandaşın mı yoksa belirli kurumsal yada illegal grupların mı?. Peki adalet nedir neye göre tazim edilmeli.? Bunu kim belirlemeli.... İnsanı yaratan ilahi güç mü. Yoksa yaratılan insan mı daha iyi?. Yani biz diyoruz ki arabayı yapan mühendis arabanın çalışma prensibi ve koruma el kullanım kitabını yazamaz. Bunu arabanın kendisi daha iyi yapar diyorsanız... Valla aklınıza şaşarım. Adamlar paracı
  burak aslan / 7.11.2019 15:12:58
  hakimi görevden el çektirin.gitsin başka bir yerde çalışsın.
  / 6.11.2019 07:03:39
  Adalet nerde..?
  / 5.11.2019 20:03:56
  BU HAKİME DAVA AÇIP BU VATANDAŞIN 11 YILLIK MAĞDURİYET GİDERİNİ KARŞILATICAKSIN. BAK BAKALIM MİLLETİN GURURUYLA Bİ DAHA OYNAYABİLECEKMİ..
  / 5.11.2019 09:22:53
  11 yıl davamı sürer evet sürer. Kızımın basit çekişmeli boşanma davası tam 3 yıl oldu devam ediyor. Birde karşı taraf istinaf ve yargıtay aşamasına geçerse en az 3 yıl daha. Sonra mal paylaşımı davası oda. En az 2 yıl velhasıl evlilikte sakın nikah yapma burası T.C. Adalet buraya kadar. STOP.
  / 4.11.2019 18:24:36
  bu nasıl olur.hakime soru sorulamazmı adam zaten mağdur ve 11 sene geçmiş kaç sene daha geçecek .adam gerçekten mağdur olmasa sorarmıydı.tuhaf bir durum vatandaşa yazık.ama saygısız bi uslüple sorduysa onuda bilemem
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR