DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

11. İlim Yaymalılar Buluşması

11. İlim Yaymalılar Buluşması

31.05.2015 16:06:08
11. İlim Yaymalılar Buluşması etkinliği, vakıf üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla Ekmekçizade Ahmet Paşa Medresesi'nde gerçekleştirildi.

İlim Yayma Vakfı'nca, düzenlenen programda Kuran-ı Kerim okundu ve şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, etkinlikte, kendisinin de öğrencilik yıllarında vakfa ait öğrenci yurdunda kaldığını anımsatarak, vakfı "insanın kendisini özgürce ifade edebildiği yer" olarak tanımladı.

Şahin, daha çok öğrencinin ilim yayma yurtları imkanlarından yararlanması gerektiğini belirterek, "Burada birçok renk, desen, meşrep kendini ifade etme imkanını bulabiliyor. Genel bir çerçeve içerisinde herkes rahat hareket edebiliyor" diye konuştu.

İlim Yayma Vakfı'na ait yurtlarında kalan öğrencilerin kendilerini her anlamda iyi yetiştirdiklerini söyleyen Şahin, yurdun geçmişten günümüze öğrencilere aynı imkanları sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlim Yayma yurtlarında kaldığı günleri gururla hatırladığını aktaran Şahin, şunları anlattı:

"Ülkemizin, hatta coğrafyamızın en çok ihtiyaç duyduğu, eksikliğini en çok hissettiğimiz insandır. Buradaki gençlerimize kendi imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye onlarla paylaşmaya başlamamız gerekiyor. Bunu yapan birçok arkadaşımız var. Ama bunu daha çok geniş kitlelere ulaştırmamız lazım. Bu bizim borcumuzdur diye düşünüyorum."

Vefa İlim ve Kültür Derneği'nin (VEFADER) Başkanı Nurettin Alan da toplumsal değerlerin içinin boşaltıldığı bir çağda yaşandığını, dernek bünyesinde vefa duygusunu tüm nesillere yaymak için çalışmalarına gayretle devam ettiklerini kaydetti.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat ve çok sayıda vakıf ve dernek üyesi katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ABDULLAH

abdulvahidselam çok şey biliyor,bravo,tebrik ederim.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş