SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

10. Beytülmakdis Kanaat Önderleri Forumu

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati:- 'Gelecek Filistin'de ve Kudüs'te yaşayan kardeşlerimizin ve bizim olacak. Kimse yeise kapılmasın. bu ülke, bu millet ve dostlarımız ayağa kalktı ve diriliş başladı. Bu dirilişi hiç kimse ama hiç kimse durduramayacak'- Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan:- 'Her ülkenin, ümmetin bütün parçalarının kendi mesel

10. Beytülmakdis Kanaat Önderleri Forumu
12.10.2018 18:42:56

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Filistinlilerin mücadelesi için ümitsizliğe yer olmadığını belirterek, "Gelecek Filistin'de ve Kudüs'te yaşayan kardeşlerimizin ve bizim olacak." dedi.

"Önder Ümmet Kudüs'e Dönecek" başlığı ile 10'uncusu düzenlenen Beytülmakdis Kanaat Önderleri Forumu başladı.

Bahçelievler'de Hotel Pullman'da düzenlenen forumun ilk gününde konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, Filistinlilerin sadece Kudüs, Filistin ve kendileri için değil, ümmet ve insanlık için mücadele ettiklerini söyledi.

Filistinlilerin mücadelesini desteklediklerini ifade eden Nebati, şöyle konuştu:

"Sizin orada attığınız her adım bizim adımımız, akıttığınız her gözyaşı bizim gözyaşımız, dökülen her damla kan bizim kanımız. Biz Kudüssüz yapamayız, Kudüs de bizsiz yapamaz. Gün iyi olacak, gelecek iyi olacak. Asla ümitsizliğe kapılmıyoruz. Korku yok, ümit var. Geleceğe güçlü bir bakış var. Gelecek Filistin'de ve Kudüs'te yaşayan kardeşlerimizin ve bizim olacak. Kimse yeise kapılmasın. Bu ülke, bu millet ve dostlarımız ayağa kalktı ve diriliş başladı. Bu dirilişi hiç kimse ama hiç kimse durduramayacak. Onun için sadece Gazze'yi abluka altına almakla kalmıyorlar. Türkiye'ye özellikle operasyonlar yapmaya çalışıyorlar. Gezi olayları, sonra 17-25 Aralık darbe girişimi ve ardından 15 Temmuz'da içimizdeki hainlerin uluslararası işbirlikçileriyle yaptıkları hıyanet."

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, tarih boyunca Mekke, Medine, Kudüs, İstanbul, Buhara, Semerkant ve Şam gibi şehirlerin İslam medeniyetinin hafızası olduğunu söyledi.

-"Kudüs'ü ve Filistin'in haklı davasını savunmaya devam edeceğiz"

Türkiye'nin Kudüs sevdalısı bir lidere sahip olduğunu ifade eden Turan, "Kudüs deyince gönlümüz ve gözümüzün buharlaşmasından gurur ve onur duyuyoruz. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız bütün bir hayat mücadelesinin miğferine Kudüs'ü yerleştirmiş bir şahsiyettir. O yüzden 'Kudüs bizim kırmızı çizgimiz, harem-i izzetimiz' diye yürekten söylemekte, dünyanın bütün egemen güçlerini karşısına alma pahasına Kudüs'ün şerefini, hukukunu ve Filistin davasını savunmaktan geri durmamaktadır. Bizler de onun yol arkadaşları, Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, TBMM'de görev yapan bütün milletvekilleri olarak ve milletimizle birlikte Kudüs'ü ve Filistin'in haklı davasını savunmaya, yanında durmaya devam edeceğiz. Asla geri adım atmayacağız." diye konuştu.

Turan, Kudüs'ün özgürlüğünün ümmetin topyekun özgürlüğü anlamına geldiğini ve bu sebeple bir araya gelmek durumunda olduklarını dile getirdi.

Müslüman ülkelerin kendi meselelerini bir kenara koymaları gerektiğini vurgulayan Turan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Her ülkenin, ümmetin bütün parçalarının kendi meseleleri vardır ama Kudüs meselesi ortak meselemiz, ortak derdimiz ve ortak sorumluluğumuzdur. Bunu inşa etmemiz için çok şey yapmamız lazım. Özellikle bugün Filistin'in derdini çeken Filistinli kardeşlerimizin her anlamda yanında olmak zorundayız. Bu bizim insani, vicdani, tarihi ve İslami sorumluluğumuzdur. Eğer bunu yerine getirmezsek zulmün ortağı olmak durumunda kalırız."      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR