DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

1 yıl içinde 91 camiye saldırıda bulunuldu

Alman hükümeti, Yeşiller milletvekili Monika Lazar’ın soru önergesine Alman hükümeti adına verilen cevapta, 2016 yılında camilere karşı 91 saldırının yapıldığı belirtildi.

5 Yıl Önce
2017-02-14 10:40:10

Alman hükümetinin verdiği yanıta göre camilere en fazla saldırı 21 olayla Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde meydana geldi. Bu eyaleti 15 saldırıyla Aşağı Saksonya, 9'ar saldırıyla Baden-Württemberg ve Saksonya eyaletleri izledi. Schleswig Holstein, Hessen ve Bavyera'da 6'şar, Thüringen ve Brandenburg'da 4'er, Saarland ve Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde 3'er, Berlin ve Rheinland Pfalz'da 2'şer ve Saksonya-Anhalt eyaletinde de bir camiye saldırı yapıldı.

Bu saldırılardan 12'sinde en az bir zanlı tespit edilerek olay aydınlatıldı. Almanya genelinde camilere yönelik saldırılarda sadece Saksonya eyaletinde bir kişi tutuklandı.

Alman hükümeti, daha önce 2014 yılında yaklaşık 60, 2015'te de yaklaşık 75 cami saldırısını kayıt altına aldığını açıklamıştı.

Hükümetin verdiği cevaba ilişkin değerlendirmede bulunan Yeşiller milletvekili Monika Lazar, Almanya'da İslam düşmanlığının arttığını, bunun camilere yönelik artan saldırılardan görüldüğünü belirtti.

-

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş