DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali

1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali

31.05.2015 20:01:57
1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali ödül töreni ile sona erdi.

Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu Mahallesi'nde, Türkoğlu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Avasım Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Hırvatistan, İngiltere, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Kazakistan, Litvanya, Malezya, Meksika, Moğolistan, Hollanda, Polonya, Slovakya, Ukrayna ve ABD'den yaklaşık 450 okçu mücadele etti.

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'ın da katılarak onursal destek verdiği festivalde, müsabakalar kadar yerli ve yabancı ülkelerin geleneksel dans, savaş sanatları ile atlı okçuluk gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Sabit ve uzaklaşan puta ile limitli ve limitsiz menzil koşusu dallarında sporcular organizasyona kendi kültürlerini anlatan kıyafetleriyle katıldı.

Yarışlarda, ülkeler bazında Polonya birinci, Türkiye ikinci, Slovakya ise üçüncü oldu.

Limitsiz menzil atışları, kadınlar, 15 yaş altı ve erkekler kategorilerinde dereceye giren Slovak Peter Boogar, Mogolistan'dan Yanbııdonchır Bayartsetseg, Macar Zvolenszki Richard ve Slovak Michal Ponist 'e ödülleri verildi.

Türkoğlu Avasım Derneği Başkanı Fatih Bozdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerin icrasını yaptıklarını belirtti. Okçuluk alanında yapmış oldukları çalışmalarda kendilerine desteklerini esirgemeyen AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'a teşekkür eden Bozdoğan, ilçede böyle bir faaliyeti gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Adil davranışından dolayı özellikle hakemlere teşekkür eden Mogolistanlı sporcu Yanbııdonchır Bayartsetseg ise "Ben Türkleri ve Türkoğlu'nu seviyorum" dedi.

Slovak sporcu Michal Ponist de festivali çok güzel bulduğunu belirterek, Türk insanının çok eğlenceli ve anlayışlı olduğunu kaydetti.

Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal ve Belediye Başkanı Osman Okumuş da emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Bir Misafir

Şimdiye kadar tanıdığım Uygur Türklerinin hepsi yalancı, dalavereci çıktı. Evet bence Uygur Türkleri rol yapıyor. Çinde bütün dindarlara zulüm yapılıyor sadece Türklere değil.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş