DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali

1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:40:56
Kahramanmaraş'ta, 1. Uluslararası Avasım Türk Oyunları Festivali kapsamında yaya okçuluğu şampiyonası düzenlendi.

Türkoğlu Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Avasım Derneği tarafından, ilçeye bağlı Beyoğlu Mahallesi'nde yapılan şampiyonaya, Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Hırvatistan, İngiltere, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Kazakistan, Litvanya, Malezya, Meksika, Moğolistan, Hollanda, Polonya, Slovakya, Ukrayna ve ABD'den yaklaşık 450 okçu katıldı.

Sabit ve uzaklaşan puta koşusu dallarında sporcuların kendi kültürlerini anlatan kıyafetleriyle katıldığı yarışlar, renkli görüntülere sahne oldu.

- "Kültürümüz açısından önemli bir durum"

Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası bir müsabakaya ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Dün güreşle başlayan festivalin bugün okçuluk ile devam ettiğini anlatan Kartal, yarışların yarın gökbörü, cirit ve atlı okçulukla devam edeceğini belirterek, "Organizasyonun ilçemiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kültürümüz açısından önemli bir durum. Bu sayede kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi bu insanlarla paylaşıyoruz. Gelecek dönemlerde devam etmesi için çalışacağız" diye konuştu.

Polonyalı sporcu Pıotrı Gonet ise turnuva ve yarışlar için dünyada bir çok yere gittiklerini, insanlar arasındaki ilişkileri olumlu yönde etkileyen bu organizasyonların daha sık gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Alman sporcu Torsten Stuetz de organizasyonun son derece güzel yapıldığını hiç bir zorlukla karşılaşmadıklarını belirtti.

Türk sporcuların enerjilerini çok iyi bulduklarını dile getiren Stuetz, yarışmacılara başarı diledi.

- "Afşinbey" de şampiyonada

TRT 1'de yayınlanan Diriliş dizisinde Afşinbey karakterini canlandıran Turgut Tunçalp de şampiyonaya katıldı.

Meydanların dizi setinden çok farklı olduğunu belirten Tunçalp, alanda yaşanan duygunun daha gerçekçi olduğunu söyledi.

Vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Tunçalp, yerli ve yabancı sporcular ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

oya akgonenc'e

Kac defa Isid medyasini takip ettiniz ? Israilin cografi konumunu askeri gucunu teknik kapasitesini biliyor musunuz? Timeturk sanki altin bulmus gibi haber yapmis. Isid Rakkadan sapan mi atsin Israile ?? Fuzeleri mi var ?? Filistine girmek istedi Hamas girersen sana karsi savasiriz dedi. Islamcilarin yaptigi analiz bu kadar sığ olur zaten.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş