SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
   İsrail yıkıyor; dünya izliyor!

  İsrail yıkıyor; dünya izliyor!

Dünya işgal devleti İsrail’e karşı sessizliği sürüyor. Dünyanın tepkisizliğinden ve İslam dünyasının içinde bulunduğu dağınıklıktan yararlanan İsrail, bugün de Batı Şeria’da Filistinlilere ait iki evi daha yıktı.

   İsrail yıkıyor; dünya izliyor!
10.10.2019 11:34:54

Dünyanın, işgalci-terör devleti İsrail'e karşı sessizliği sürüyor. Dünyanın tepkisizliğinden ve İslam dünyasının içinde bulunduğu dağınıklıktan yararlanan İsrail, bugün de Batı Şeria'da Filistinlilere ait iki evi daha ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktı.

İşgal altındaki Batı Şeria'daki Beytullahim kentine bağlı Keysan Belde Belediye Başkanı Saddam Ubeyyat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin beldeye buldozerler eşliğinde baskın düzenlediğini belirtti.

Ubeyyat, İsrail makamlarının söz konusu beldeyi C bölgesi olarak değerlendirdiğini ve askerlerin Emced ve Eymen Gazal adlı Filistinli kardeşlere ait iki evi ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıktığını aktardı.

İŞGAL DEVLETİ İSRAİL, 1967'DEN BERİ
FİLİSTİNLİLERE AİT YAPILARI YIKIYOR

İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.

Filistinli kaynaklar, sadece geçen yıl Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 538 ev ve iş yerinin "ruhsatsız" olduğu veya "C bölgesi"nde inşa edildiği iddiasıyla İsrail tarafından yıkıldığını belirtiyor.
Filistin ile İsrail yönetimi arasında 1995'te imzalanan "İkinci Oslo Anlaşması" çerçevesinde işgal altındaki Batı Şeria, A, B ve C bölgelerine ayrılmıştı.

Yüzde 18'i kapsayan A bölgesinin yönetimi idari ve güvenlik olarak Filistin'e; yüzde 21'lik B bölgesinin idari yönetimi Filistin'e güvenliği İsrail'e; yüzde 61'ini kapsayan C bölgesinin idare ve güvenliği ise İsrail'e devredilmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR