SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKATÜRKİYEDÜNYAYAŞAMEKONOMİSPORFETVAİSLAMÇEVİRİSAĞLIKTEKNOLOJİFOTOVİDEO
Ümit Özdağ: Avrupa ile krizi AKP planladı
Ümit Özdağ: Avrupa ile krizi AKP planladı
14.03.2017 20:18:07

Ümit Özdağ: Avrupa ile krizi AKP planladı

Özdağ, Almanya ve Hollanda ile yaşanan krizin Ak Parti tarafından istendiğini öne sürdü.

TIMETURK|HABER MERKEZİ

MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ, Sözcü'ye Almanya ve Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik krizi değerlendirdi.

Özdağ, Hollanda ve Almanya'nın Türk bakanlara yaptığı muamele sonucunda yaşanan kriz için "Bu sonuç AKP'nin istediği sonuçtur." iddiasında bulundu.

İşte Özdağ'ın açıklamaları;

"Önce, bir şeyin altını çizelim; ne Almanya, ne Hollanda, Türk devletine bu muameleyi yapamaz. Türk devletinin bakanı Fatma Kaya derdest edilmiştir. Ancak AKP'li bakana bu şekilde davranmalarının nedeni; İktidardan yıllardır ülkemize yapılan her saldırıda verilen etkisiz cevaptır. 18 adasının Yunanistan tarafından işgal edilmesine ses çıkarmayan yöneticiden kimse korkmaz.

"SONUÇ AKP'NİN İSTEDİĞİ GİBİ"

Artık kimse Erdoğan'ın etkisiz bağırıp çağırmalarına aldırmamaktadır. Bundan dolayı, Hollanda, bir İsrailli, bir Alman veya bir İngiliz bakana yapamayacağı aşağılamayı AKP'li bakana yapmıştır. Ancak bu sonuç AKP'nin istediği sonuçtur.

"KRİZ ÜRETMEK İÇİN TV'DE TEHDİT ETTİ"

Erdoğan'ın derdi referandum için gerginlik konusu yakalamak. Hollanda, Çavuşoğlu'na; “Gelecek hafta seçim var. Irkçı parti güç kazanıyor. Seçimi atlatalım öyle gelin” diyor. Çavuşoğlu'nun gelmesine karşı çıkan Rotterdam Belediye Başkanı Fas asıllı Müslüman Ahmet Ebutalip'in çabası Hollandalı ırkçıların güç kazanmamasıdır. Kriz üretmek isteyen Çavuşoğlu, çıkıyor TV'de yaptırımlar ile Hollanda'yı tehdit ediyor. 2004'te Hollanda'da Türkçe dersleri yasaklandı! AKP hükümetinden ses çıkmadı. 2012'de okullarda Türkçe konuşmak yasaklandı. Yine ses çıkmadı. “Gelecek hafta gelin” deyince olay çıkıyor!"


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Cihangir / 14.03.2017 22:04:55
Timeturk son zamanlarda ki haber basliklarin sozcuyu aratmıyor. 'Hayrola'
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR