Timeturk: Haber, Timeturk Haber, HABER, Günün haberleri, yorum, spor, ekonomi, politika, sanat, sinema

  • DOLAR 2.09
  • EURO 2.81
  • ALTIN 87,86

İşte BDP'nin kesinleşen belediye başkan adayları

BDP, Diyarbakır'daki ilk binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında, bazı il ve ilçelerin belediye başkan adayları ile eşbaşkan adaylarını açıkladı.

Barış ve Demokrasi Partisi bugün BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılımıyla Diyarbakır il binasında 2014 yerel seçimleri için dokuz ilin belediye başkanı ve eş başkan adaylarını açıkladı.

BDP’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayını Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk oldu. Hafize Aymelek Mardin için eş başkan adayı olarak gösterildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için Diyarbakır milletvekili ve BDP Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak gösterilirken, Fırat Anlı Diyarbakır için eş başkan adayı oldu.

Bingöl'de İlhan Çakabey, Batman'da Sabri Özdemir, Şırnak'ta Serhat Kadırhan, Adıyaman'da Erdal Yavaş, Siirt'te Tuncer Bakırhan, Elazığ'da Mehmet Özcan ve Dersim'de Mehmet Ali Bul BDP’nin adayı olarak gösterildi.

İşte kesinleşen belediye başkan adayları ile eş başkan adayları:


1- Bismil: Cemile Eminoğlu

2- Hani: Abdurrahman Zorlu -Yekbun Arslan

3- Eğil: Petek Çapanoğlu

4- Hazro: Güler Özavcı Doğru-Fuat Mehmetoğlu

5- Çınar: Ahmet Cengiz-Rukiye Eryılmazer

6- Dicle: Abdulsamet Bilgin-Fevziye Arıkan

7- Kulp: Metin Dinar- Sadiye Süer Baran

8- Lice: Rezan Zoğurlu

9- Silvan: Yüksel Bodakçi-M. Şah Teke

10- Kocaköy: Afullah Kar-Berivan Elif Kılıç

11- Çermik: Cemal Aydın-Av. Suna Uysal

12- Çüngüş: Niyazi Yiğit

13-Bağlar: Birsen Kaya Akat

14- Sur: Seyit Narin-Fatma Şıkbarut

15 -Yenişehir: Selim Kurbanoğlu-Ülkü Baytaş

16- Kayapınar): M. Ali Aydın-Fatma Arşimet

17- Diyarbakır: Gültan Kışanak - Fırat Anlı

18- Balpınar: Eşder Sarıgül

19- Beşiri: Mustafa Öztürk

20- İkiköprü: Osman Karabulut

21- Gercüş: Abdulkerim Kaya-Zeynep Oduncu

22- Hasankeyf: Murat Tekin

23- Kozluk: M. Raşit Haşimi-Rahşan Çarboğa

24- Kaniya: Bekirhan- Selahattin Bulat

25- Batman: Sabri Özdemir-Gülistan Akel

26- Sancak: Ahmet Balaman

27- Karlıova: Burhan Karabulak-Asiye Kılıç

28- Kiğı: Hasan Hayri Alkan

29- Solhan: M. Şirin Yılmaz

30-Yayladere: Cengiz Göksel

31- Yedisu: Doğan Açığ

32- Adaklı: Cevat Akengin

33- Bingöl: Dr. İlhan Çakabey- Zarife Karasungur

34- Akpazar: Hüseyin Çetinkaya

35- Mazgirt: Meral Gündoğan-Dr. Ali Rıza Küt

36- Nazımiye: Yusuf Çınar

37- Ovacık: Mustafa Sarıgül

38- Pülümür: Ali Rıza Dalkılıç

39- Dersim: M. Ali Bul-Nurhayat Altun

40- Gökçebağ: Serhat Çiçek

41-Baykan: Ali Aydın

42- Atabağı: Muammer Canbulat

43- Ziyaret: Enes Cengiz

44-Kayabağlar: Şemsettin Bektaş

45- Beğendik: Dıjvar Olaş

46- Eruh: Hüseyin Kılıç- Eda Kilis

47- Kurtalan: Nejat Yılmaz -Hatice Gülsen

48- Pervari: Dr. Ferhat Yasan

49- Şirvan: Dr. Zeki Şenduryıldız

50- Siirt: Tuncer Bakırhan - Belkıs Epözdemir

51-Derik: Sebahat Çetinkaya

52- Kızıltepe: İsmail Ası- Leyla Salman

53- Mazıdağı: Nejla Yıldırım

54- Nusaybin: Sara Kaya

55- Ömerli: Süleyman Tekin -Gülbin Özmen

56- Savur: M. Aydın Alökmen-Gurbet Tekin

57- Yeşilli: Nilüfer Elik Yılmaz

58- Mardin: Ahmet Türk-Hafize Aymelek

59- Balveren: Abdulcelil Bayram

60- Kasrik: Abdullah Kültür

61-Cizre: Leyla İmret

62- Beytüşşebap: Seyran Arğan

63- Güçlükonak: Agit Aktuğ-Evin İğdi

64- Fındık: Ahmet Ece

65- İdil: Hikmet Demir- Nevin Oyman

66- Karalar: Kerim Özkan

67- Sırtköy: Ahmet Abay

68- Silopi: Emine Akça

69- Başverimli: Rabia Tekas

70- Çalışkan): Seyfettin Kaplan

71- Görümlü: Gafur Rüzgar

72- Uludere: Zeynep Üren

73- Hilal- Fevzi Kara-Yıldız Dalmaş

74- Şenoba: Faysal Babat

75- Uzungeçit- Hesin Aydemir

76- Şırnak: Av. Serhat Kadırhan- Özlem Onuk

77- Üçocak: Aziz Doğan

78- Karakoçan: Burhan Kocaman

79- Sarıcan: Bekir Polat

80- Kovancılar: M. Hayri Aydoğdu

81- Yazıkonak: Halef Ortaç

82- Yurtbaşı: Cahit Alan

83- Akçakiraz : Derbas Söğüt

84- Alacakaya: Orhan Yılmaz

85- Maden: Rıdvan Tekin

86- Elazığ: Mehmet Özcan

87- Araban: Hacı Ateş

88- Islahiye: Dilbaz Gökalp

89- Nizip: Mehmet Satan

90- Nurdağı: Şahin Erdoğan

91- Şahinbey: Mehmet Aydın

92- Şehit Kamil: Bozan Karayılan

93- Yavuzeli: Hasan Üzümcü

94- Karkamış: Sait Budak

95- Kömür: Hüseyin Yuka

96- Besni: Şevket Korkmaz

97- Suvarlı: Sinan Kaya

98- Çakırhöyük: Hacı Doğan

99- Çelikhan: Mehmet Ünal

100- Kahta: Mehmet Polat

101- Pınarbaşı: Mehmet Çalğan

102- Balyan: Rıza Büyükkaya

103- Şambayat- Aziz Oğuz

104- Gerger: Bilal Toktamış

105- Gölbaşı- Abdurrahman Tekküpeli

106- Adıyaman: Erdal Yavaş

107- Akdeniz: Yüksel Mutlu

108- Toroslar:  Bedrettin Gündeş

109- Cihanbeyli: Av. Enver Küçükyıldız

110- Kulu: Mustafa Çakır-Esin Akgül

111- Hizan: İhsan Uğur


İlgili Haberler

BDP'nin Van adayı belli oldu

BDP kadın adaylarını açıkladı

BDP'de Osman Baydemir sürprizi



  • YORUM YAZIN
  • İÇERİĞİ YAZDIRIN
Ayşe Müzeyyen Taşçı › Biz şimdi ne yapacağız?
Mehmet A. Tepe › Fatih’in İlk Medresesinden Dürümcüye Kültür Yıkımı
Hamit Yaz › Cumhurbaşkanlığı seçimi ve öğrettikleri
Oğuz Düzgün › Küresel intifadaya doğru
Aslan Balcı › İsrael is a TerroristState
Adil Gülmez › Filistin bizden ne bekliyor
Hekimoğlu Süleyman Özcan › Parola; Yalancı Erdoğan
YAZARLAR