SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKATÜRKİYEDÜNYAYAŞAMEKONOMİSPORFETVAİSLAMÇEVİRİSAĞLIKTEKNOLOJİFOTOVİDEO
İLKAV Başkanı Mehmet Pamak gözaltına alındı
13.03.2017 16:13:25

İLKAV Başkanı Mehmet Pamak gözaltına alındı

Geçtiğimiz Cuma günü Ankara'da İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı'nda Yalçın İçyer ve Hayati İsaoğlu'nun gözaltına alınmasının ardından vakıf başkanı Mehmet Pamak da gözaltına alındı.

TİMETURK | HABER MERKEZİ

12 Mart Pazar günü Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimlerce gözaltına alınan Mehmet Pamak ile ilgili resmi makamlardan bir açıklama gelmezken vakıf kaynakları gözaltının Pamak tarafından yapılan bir açıklamadan kaynaklandığını ifade ediyor.

Geçtiğimiz Cuma günü İLKAV'da Cuma namazı öncesi bir tartışma yaşandığı ve Yalçın İçyer ile Hayatı İsaoğlu'nun gözaltına alındığı bildirilmişti. Olayın ardından bir açıklama yapan Mehmet Pamak açıklamasında "Kardeşlerimizi bırakın beni alın" ifadelerini kullanmıştı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Ebubekir / 14.03.2017 16:22:53
Kur’an toplumu olma ideali olan her müslümanın gönlünde yeri olan ve bir hocadan çok bu anlamda ağabeylik misyonu yüksek olan Mehmet Pamak ağabeyin böyle bir uygulamaya maruz kalması eminimki bütün bu camianın gönlünde derin bir yara açmıştır. Umarım en kısa zamanda bu yanlışdan dönülerek Kendisinden ve arkadaşlarından özür dilenilir.
adalet / 13.03.2017 16:52:24
Sözün tükendiği yer..mehmet abi en çok bu iktidar döneminde gözaltına alındı herhalde...daha önce de eğitim ileilgili bir panelde dönemin vakıflardan sorumlu bakanı mehmet ali şahin mehmet abinin ilkav vakfı hakkında şikatçi olmuş ve yine gözaltılar olmuştu sanırım...ali bulaç demişti bunlar fetö ile kalmayacak..diğer cemaatlere de sıra gelecek diye...durum vahim...
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR