SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKATÜRKİYEDÜNYAYAŞAMEKONOMİSPORFETVAİSLAMÇEVİRİSAĞLIKTEKNOLOJİFOTOVİDEO
Derin Tarih dergisi için toplatma kararı!
18.05.2017 16:13:54

Derin Tarih dergisi için toplatma kararı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçlamasıyla 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında el koyma ve toplatma kararı verildi.

Derin Tarih" dergisinin Mayıs ayı sayısında Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret edildiği gerekçesiyle emniyet savcılığa ihbarda bulundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Ertuğrul Sarıyar 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında soruşturma başlattı. Savcılık ayrıca soruşturma kapsamında 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında toplatılmasını, el konulmasını ve basım, yayın ve dağıtımının durdurulmasını mahkemeden talep etti.

Nöbetçi Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği de kuvvetli delilin bulunması ve dergide Atatürk'e hakaret içeren ifadelere yer verildiği gerekçesiyle talebin kabulüne karar verdi.

Hakimlik, derginin Mayıs sayısına el konulmasını, toplatılmasını, yayın ve dağıtımının durdurulmasına hükmetti.

 


    YORUM YAZ

YORUMLAR

müslim / 18.05.2017 21:23:24
karısıyla anasıyla vesair bilmemne bu şekilde yazdığınızda kemalistlerde savunma geliştirip, şirk koşmadan iman etmelerine engel oluyorsunuz. ne derseniz deyin gardlarını almış oluyorlar. iyimi ediyorsunuz? kötümü ediyorsunuz. size şu ayeti hatırlatırım. siz onların ilahlarına küfretmeyinki onlarda şuursuzca Allaha küfretmesinler. bunu benzeri bir meal. açıp okuyun!
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR